BARNIMY 2008 - rozdane.

13. II. 2009 r.

      Jubileuszowa 10. edycja prestiżowych nagród Burmistrza Goleniowa "Barnimy 2008" została zakończona. W sali widowiskowej Goleniowskiego Domu Kultury odbyła się zorganizowana przez UGiM gala, w trakcie której wręczono nominacje oraz statuetki Barnima.
      Doceniając ogromny - zakończony sukcesem - wkład pracy naszego kolegi Zbigniewa Skowrońskiego w dzieło stworzenia w naszym mieście Pomnika samolotu MiG 21 został on przez zarząd naszego Oddziału zgłoszony do rywalizacji o to wyróżnienie. Dodatkowo zmotywowała nas do tego pełna akceptacja tego przedsięwzięcia - zarówno władz miasta jak i jego społeczności.
      Kandydatura naszego kolegi uzyskała nominacje aż w dwóch kategoriach: do tytułu Człowieka Roku oraz jako Wydarzenie Roku.
      Jednakże Kapituła Nagrody miała inne prerogatywy i jej decyzją Człowiekiem Roku uznany został Krystian Zalewski, mistrz Polski juniorów w biegach długodystansowych, a jako Wydarzenie Roku wskazano utworzenie pierwszej w historii Goleniowa filii uczelni wyższej - zamiejscowego ośrodka Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi i związaną z tym inaugurację roku akademickiego.
      W ten sposób działanie, które trwale rzutuje na obraz miasta musiało ustąpić ulotnemu osiągnięciu sportowemu na poziomie juniorskim - znanemu jedynie wąskiemu gronu entuzjastów. Piszący te słowa nie ma zamiaru umniejszać znaczenia wyniku sportowego, ale nie widzi też proporcji w ciężarze gatunkowym obydwu spraw. Można odnieść wrażenie, iż skład Kapituły - znacząco powiązanej z oświatą - miał przełożenie na taki, a nie inny jej werdykt. Więc cóż... Nec Hercules contra plures...
Obydwa powyższe wnioski to oczywiście tylko i wyłącznie w pełni subiektywna ocena piszącego.
      Dla porządku należy również poinformować, że Firmą Roku została szczecińska spółka Multi-Projekt, która na zlecenie inwestorów wybudowała już klika fabryk na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego.

WSZYSTKIM LAUREATOM - GRATULUJEMY!

      Sympatyczną oprawę artystyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Kameralna Zespołu Szkół Muzycznych w Koszalinie.

Koledze Zb. Skowrońskiemu GRATULUJEMY uzyskanych nominacji!

NIE PRZEGRALIŚMY, A JEDYNIE NIE BYŁO NAM DANE WYGRAĆ!


(Zdjęcia Janusz Klus).
Otwarcie gali przez burmistrza Uzyskane nominacje Prowadzący galę
Nominowani i laureaci Dwukrotnie nominowany Nominowani i laureaci

Kliknij na ten link, aby przeczytać nasz WNIOSEK


Kontakt z prowadzącym stronę:  JOTKA