Czas na prasówkę!

Ciekawe artykuły

       Ostatnio ukazały się na łamach prasy lotniczej i portali związanych z tą tematyką dwa interesujące artykuły autorstwa płk dr inż. Henryka Czyżyka poświęcone zdarzeniom stosunkowo świeżym i równocześnie związanym tematycznie z Goleniowem. Dlatego też zamieszczamy krótką informację o tym fakcie i zachęcamy do pełnego zapoznania się z ich treścią.

Stanisław Targosz 04 sierpnia 2013 r. po długiej i ciężkiej chorobie zmarł generał broni w st. spocz. pil. Stanisław Targosz, w latach 2005-2007 dowódca Sił Powietrznych . Był pilotem klasy mistrzowskiej. Za sterami spędził ponad 3,4 tys. godzin, z czego prawie 2 tys. na Su-22 i ok. 1,2 tys. na LiM-6. Był jednym z pierwszych polskich pilotów wyszkolonych na Su-22. Swoją liniową służbę w powietrzu rozpoczynał na samolotach Lim-5 oraz Lim-5P właśnie u nas - w 2 plm "Kraków" (w okresie I. 1969 - III. 1971 r.) i tu rozpoczął swoją karierę zwieńczoną osiągnięciem najwyższego w lotnictwie wojskowym stanowiska. Był po prostu jednym z nas.

Pełny tekst artykułu o Generale do pobrania TUTAJ

W dniach 4 - 9 sierpnia 2013 r. członkowie Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP uczestniczyli w podróży patriotyczno-historycznej na Białoruś i do Rosji, zorganizowanej dla uczczenia 70 Rocznicy powstania polskich pułków lotniczych na tamtych ziemiach. W tej trwającej 6 dni podróży przebyto ponad 3200 km wizytując wiele ciekawych miejsc na terenie odwiedzanych krajów. Na trasie eskapady znalazły się między innymi Katyń, Smoleńsk, Lenino i oczywiście miejsce powstania 1 plm "Warszawa" i 2 pnb "Kraków" - Grigoriewskoje.

Pełny tekst artykułu o podróży do pobrania TUTAJ


Życzymy interesującej lektury.


Kontakt z prowadzącym stronę:  JOTKA