Święto Lotnictwa Polskiego łączy lotnictwo cywilne, wojskowe oraz przemysł lotniczy.  28 sierpnia obchodzone jest od 1993r. W okresie PRL Dzień Lotnika świętowano w dwóch terminach: 1 września – w rocznicę wybuchu II wojny światowej (w latach 1945-50) – i 23 sierpnia – w rocznicę pierwszych walk myśliwców z 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego na przyczółku warecko-magnuszewskim w 1944 r. (od 1950 r.).

Święto lotnictwa obchodzono także w okresie międzywojennym. Do 1931 roku Dniem Lotnictwa Polskiego był 5 listopada – data pierwszego lotu bojowego samolotu z polskimi biało-czerwonymi znakami wykonanego w 1918 r. nad Lwowem przez por. pil. Stefana Bastyrę i por. Janusza de Beaurain. Od 1932 r., na rozkaz marszałka Józefa Piłsudskiego, Święto Lotnictwa Polskiego obchodzone było 11 listopada.

Całej społeczności lotniczej życzymy wielu sukcesów, satysfakcji i radości związanych z przynależnością do tej wyjątkowej grupy!W programie obchodów tegorocznego Święta Lotnictwa znajdują się:

- uroczyste złożenie kwiatów oraz okolicznościowego wieńca przy samolocie na Placu Lotników w Goleniowie w dniu 28 sierpnia br o godz 10:00.
- uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej w miejscu katastrofy samolotu pil. Henryka Hałki oraz pil. Pawła Kacprzaka (data i godzina będzie podana w najbliższym czasie)
- tradycyjne spotkanie przy "Świątecznym pieczonym dziku".

Krótka relacja tutaj.

Zarząd Oddziału SSLW RP w Goleniowie informuje, że w dniu 20.08.2021r. (piątek) w ogrodzie biwakowym Goleniowskiego Domu Kultury
organizuje z okazji dorocznego Święta Lotnictwa

tradycyjne spotkanie
przy świątecznym pieczonym dziku!!


(W tym roku niespodzianka kulinarna!)


Początek spotkania - godz. 17.00

Zapraszamy członków i sympatyków SSLW RP i ZŻWP
oraz (w miarę wolnych miejsc) kadrę byłego 2 plm.

Koszt uczestnictwa - 50 PLN od osoby.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa do kolegi Zbigniewa Skowrońskiego lub Kazimierza Milewskiego.
Kontakt z prowadzącym stronę:  Toni