Szkoła im. Lotników Polskich

       W dniu 27 września 2005 roku w Zespole Szkół Publicznych w Mostach odbyła się niecodzienna uroczystość. Szkoła otrzymała imię Lotników Polskich oraz swój własny sztandar.
       W uroczystościach udział brali nie tylko uczniowie i kadra pedagogiczna, ale również rodzice uczniów i mieszkańcy Mostów. Wręczenia sztandaru dyrektorce szkoły dokonał burmistrz Goleniowa p. A. Wojciechowski. Obecni byli także inni oficjele władz miasta i powiatu, a także hierarchowie kościoła. Nie mogło oczywiście zabraknąć - na tego typu uroczystości - delegacji naszego Stowarzyszenia. Tym bardziej, że jesteśmy współfundatorami sztandaru, a także przekazaliśmy - częściowo w formie darowizny, częściowo w depozyt - sporo lotniczych pamiątek po 2 plm "Kraków". Specjalnie na tę uroczystość przybył także - i czynnie w niej uczestniczył - Prezes Zarządu Głównego SSLWRP płk. rez. pil. dr Bolesław Halerz.
      Mamy nadzieję, że słowa pani Dyrektor: "Honor, odwaga, męstwo, poczucie obowiązku i odpowiedzialność - to wartości, które chcemy zaszczepić naszym uczniom" będą realizowane z dobrym skutkiem w codziennej pracy edukacyjno - wychowawczej.
      Od tych wydarzeń minęło już trochę czasu i nasuwa nam się jednak niezbyt sympatyczna myśl; otóż odnosi się wrażenie iż cały ten medialny zgiełk był chwilowy. Dlaczego? - ano dlatego, że do dziś, ( a jest już prawie połowa stycznia 2006 r) na stronie internetowej Zespołu Szkół Publicznych w Mostach nie ma najmniejszej nawet wzmianki o jakimś tam imieniu czy sztandarze... Także na oficjalnej stronie powiatu, w wykazie szkół - z których większość ma jakieś imię - ta właśnie szkoła figuruje bez imienia. Wygląda na to, że para poszła w gwizdek (ale może się mylę).


Chętnych do szerszego zapoznania się z przebiegiem uroczystości odsyłam do materiałów prasowych "Gazety Goleniowskiej"
(numer z dnia 30. IX. 2005 r)


Kontakt z prowadzącym stronę:  JOTKA