Żal ściska serce (i nie tylko...)!

      W dniu 20.IX.11r. otrzymaliśmy od młodego, zagorzałego fana lotnictwa, (a 2 plm "Kraków" w szczególności!), zdjęcia obrazujące tragiczny stan samolotów, które kiedyś były naszą wizytówką, dumą i oczkiem w głowie.
Napisał on:

       (...)W ostatnią niedzielę wybrałem się do Łodzi, z powodu możliwości zwiedzania tamtejszej kolekcji samolotów na Lublinku. Była to jedyna okazja, ponieważ od kilkunastu lat cały teren jest zamknięty (otwierany sporadycznie przy okazji festynu), a w tym tygodniu zaczyna się proces przewożenia większości eksponatów do nowo powstałego muzeum SP w Dęblinie. Maszyny będące dotychczas w Łodzi są w opłakanym stanie. Szansą na ich "drugie życie" jest właśnie przeniesienie do Dęblina. Muzeum powstało tam rok temu i powiększa swoje zasoby. Będące tam eksponaty zostały odświeżone i jest duża szansa, że i tak stanie się z tymi z Łodzi. PFM 09 i 10 które posiadały namalowaną bombkę są już składane i zostaną na dniach przewiezione. Pamiętać należy, że są tylko trzy eksponaty posiadające to godło. Dwa właśnie przenoszone do Dęblina i jeden w opłakanym stanie w Krakowie (PFM 01).(...)

To - co kiedyś było sprawne, wychuchane i zadbane - dziś wygląda tak:

Z G R O Z A !!!


(  Zdjęcia - Korneliusz Zioło                                          Zdjęcie samolotu 01 - z galerii Muzeum Lotnictwa w Krakowie  ).


Kontakt z prowadzącym stronę:  JOTKA