Zlot XV-lecia!

Zgodnie z ogólnym życzeniem wyrażonym w 2003 roku przez uczestników obchodów X - lecia rozwiązania 2 plm"Kraków" zespół organizacyjny podjął się - z powodzeniem! - przygotowania kolejnego spotkania
w związku z przypadającą w tym roku XV rocznicą tego faktu !

Spotkanie odbyło się w dn.12-13.IX wg założonego wcześniej planu:

  • 12.IX      godz. 18.00 - spotkanie przy ognisku (teren za byłym GKO);

  • 13.IX      godz. 12.00 - zwiedzanie udostępnionych obiektów lotniska;
                  godz. 20.00 - Bankiet w "Cafe Scena" (były GKO).

      Nasza dwudniowa impreza rozpoczęła się ogniskiem, w którym wzięły udział 92 osoby. Oprócz kolegów nadal mieszkajacych w Goleniowie licznie dopisali także ci, których po rozwiązaniu 2 pułku służba lub los rozrzucił po całym kraju (i nie tylko). Między innymi przybyli także byli dowódcy; panowie Tytus Krawczyc i Jerzy Rybicki. Niewątpliwą atrakcją kulinarną - dzięki kolegom z Koła Łowieckiego - był dorodny, wspaniale upieczony dzik. Pomimo dość przejmującego wieczornego chłodu, (na który zresztą też znalazł się sposób...), atmosfera spotkania do późnych godzin była gorąca.
      W drugim dniu - po spotkaniu przy nowym pomniku samolotu grupa uczestników zjazdu udała się autokarem na lotnisko, aby zobaczyć zmiany jakie tam zaszły i odwiedzić miejsca, z którymi do dziś jesteśmy emocjonalnie związani. Zwiedzono niektóre obiekty, obejrzano stacjonujące tam teraz samoloty - w tym interesujący pokaz powietrznej akcji gaśniczej w wykonaniu pary "Dromaderów". W drodze powrotnej odwiedzono kompleks koszarowy i - na prośbę przyjezdnych - Goleniowski Park Przemysłowy.
      Punktem kończącym program naszego zjazdu był bankiet, na którym do rana bawiły się 74 osoby. Najkrótszym podsumowaniem tej ze wszech miar udanej zabawy wydaje się cytat ze znanej piosenki:"...choć w papierach lat przybyło, to naprawdę wciąż jesteśmy tacy sami!..."
      Przebieg całego spotkania po raz kolejny wykazał, że 2 plm "Kraków" - pomimo, że formalnie od 15 lat nie istnieje - do dziś trwa w ludziach, którzy stanowili o jego jakości i sile. Pozwala to również żywić nadzieję, że ta podróż sentymentalna, jaką dla nas wszystkich był ten zjazd - nie jest ostatnią!
Zobacz zdjęcia Zobacz zdjęcia Zobacz zdjęcia

Wszystkim osobom, które swoimi decyzjami lub wkładem pracy i czasu
bezinteresownie pomogły w zrealizowaniu programu naszego zjazdu
Zarząd Oddziału Goleniowskiego SSLW RP składa tą drogą
S E R D E C Z N E     P O D Z I Ę K O W A N I A !


Kontakt z prowadzącym stronę:  JOTKA